Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Пупкова грижа у дітей

Пупкова грижа у дітей

Пупкова грижа виникає внаслідок дефекту апоневрозу (груба сполучна тканина) передньої черевної стінки в області пупка. У періоді ембріонального розвитку, органи черевної порожнини розвиваються поза порожниною. На 10-му тижні ембріонального розвитку вони переміщаються в порожнину і харчуються за допомогою пупкових судин, які сполучають їх з плацентою. Ці судини проходять через дефект у апоневрозі, який після перев'язки пуповини при народженні зростається. Якщо це зрощення не відбувається дефект залишається, і через нього можуть пролабірувати (виперати) кишківник або внутрішньочеревна рідина, тим самим утворюючи пупкові грижі.


Розміри дефекту можуть варіювати від 0,5 до 3-4см в діаметрі. У цей дефект може потрапляти вміст черевної порожнини (кишківник, сальник (жировий прошарок, що звисає зі шлунка)) і випирати під шкірою пупка, що найчастіше виникає під час плачу або коли дитина тужиться (при підвищенні внутрішньочеревного тиску). Утиском вважається «застрягання» вмісту черевної порожнини в цьому дефекті, що є дуже рідкісним явищем при таких грижах.


Показання до операції (оперативної корекції):


Не зважаючи на те, що рішення про проведення оперативної корекції це індивідуальне рішення все-таки існує ряд причин, які обумовлюють показання до операції. І ми обов'язково озвучуємо кожному батькові всі можливі ускладнення, при яких операції не уникнути. 

Наводимо деякі з них:

  1. Кишкова непрохідність внаслідок попадання стінки тонкого кишківника в дефект
  2. Розмір дефекту більш 1.5см, а вік дитини старше 4 років
  3. У дівчаток старше 4 років корекція є необхідною для попередження рецидивів та перерозтяження передньої черевної стінки на момент вагітності.
  4. Значна кількість середніх освітніх навчальних закладів відсторонюють дітей з пупковими грижами від занять фізичною культурою.

Операція і амбулаторний догляд:


Оперативна корекція пупкової грижі проводиться під загальною анестезією. У клініці «Оберіг» операція з приводу пупкової грижі виконується з мінімальним травмуванням дитини: проводиться маленький розріз безпосередньо в нижній частині пупка по природній складці шкіри, що не залишає шрамів після операції. За допомогою препаровки, шкіра пупка підводиться, грижовий вміст опускається в черевну порожнину і округлий дефект апоневрозу вшивається. Піднесена шкіра вкладається в природне положення і пришивається внутрішньошкірно нитками, що розсмоктуються, щоб не було потреби знімати шви. Накладається пов'язка, що давить, яку залишають на 2-3дня. Дитина в той же день, пізніше ввечері може бути виписана додому, з повторною консультацією. Іноді після операції може здаватися, що шкіра пупка трохи нависає, але поступово вона розгладжується і набуває натуральний вигляд.


Операція з приводу пупкової грижі у дітей рідко супроводжується ускладненнями. Але при виборі лікарні, де буде виконана операція батьки повинні звертати увагу на 2 ключових моменти: кваліфікацію хірурга і рівень устаткування, за допомогою якого буде виконана операція.


Центр Інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології - це перш за все фахівці, які мають відповідну кваліфікацію для роботи з дітьми будь-якого віку та виконання операцій будь-якої складності. Це операційні укомплектовані найсучаснішим ендоскопічним обладнанням для проведення операцій саме у дітей (інструменти значно менше, ніж у «дорослій» хірургії). Крім цього під час операцій ми використовуємо сучасний анестетик - севоран, і контролюємо за допомогою експертного обладнання глибину наркозу.


Якщо Ви потребуєте експертної думки дитячого хірурга, або Ви вже зважили всі «за і проти» і зважилися на операцію - звертайтеся в Центр інноваційних технологій в дитячій хірургії та урології, де Вам нададуть кваліфіковану допомогу. Телефонуйте:

(044) 521 30 03