29-го жовтня Всесвітній день боротьби з інсультом
21 жовтня 2011
21 жовтня 2011
Скільки надій розбивається, скільки планів марнується, коли у когось в родині трапляється інсульт. Інсульт – це судинна катастрофа, що трапляється несподівано і може зруйнувати життя не тільки самого хворого, але й його родини. Внаслідок порушення мозкового кровообігу у хворого можуть раптово з’явитися слабкість та/або порушення чутливості однієї половини тіла (обличчя, рука, нога), розлади мовлення та/або розуміння мови, обмеження полів зору, нестерпний головний біль, втрата рівноваги, головокружіння, нудота та блювання. За статистикою, в Україні кожні 5 хвилин відбувається новий інсульт і кожні 12 хвилин одна людина гине від інсульту. Серед хворих на інсульт 30-40% помирають протягом першого місяця, а з тих, що вижили, лише 10-20% повертаються до повноцінного життя. Інсульт загрожує кожному шостому з людей, які живуть нині. Це можете бути Ви або Ваш близький родич. Тому питання профілактики та лікування інсульту стосується кожного.
Інсульт належить до невідкладних станів, і від того, якими будуть дії протягом перших годин та днів від початку захворювання великою мірою залежить подальша доля хворого, а нерідко – і його життя. При появі ознак інсульту не слід чекати, поки вони самі минуть, не чекати на дільничного лікаря, не їхати до поліклініки, а негайно викликати карету Швидкої медичної допомоги. Дуже важливим є те, куди буде доставлений хворий на інсульт. Лікування у спеціалізованому інсультному центрі дозволяє зменшити ризик смерті, запобігти багатьом ускладненням і поліпшити шанси відновлення порушень, що спричинені інсультом. На жаль, в Україні досі не сформовано мережі закладів, що здатні надавати повноцінну допомогу хворим на інсульт, а результати лікування набагато гірші, ніж у країнах Європи.
Ми раді повідомити, що ціною великих зусиль у 2010 р. у м. Києві на базі Універсальної клініки «Оберіг» було створено Інсультний центр, який відповідає усім сучасним європейським вимогам і здійснює лікування хворих на інсульт, починаючи з перших годин захворювання і до максимального відновлення порушених функцій. Ми пишаємося тим, що в Інсультному центрі працюють одні з найкращих спеціалістів з діагностики та лікування судинних захворювань мозку в нашій країні. На відміну від багатьох приватних закладів Інсультний центр клініки «Оберіг» може лікувати хворих будь-якої тяжкості, включаючи тих, хто потребує перебування у реанімації та штучної вентиляції легенів. Клініка «Оберіг» має всі необхідні діагностичні засоби, включаючи сучасні монітори, томографи (КТ та МРТ), ангіографічну операційну, рентгенівські та ультразвукові апарати, цілодобову лабораторію тощо. Поєднання команди небайдужих людей, які приділяють велику увагу забезпеченню міжнародних стандартів якості та постійному підвищенню рівня допомоги, з сучасним технічним обладнанням є запорукою досягнення бажаного результату.
Відмінною рисою Інсультного центру клініки «Оберіг» є багатопрофільна команда, що складається з досвідчених лікарів різних спеціальностей, медичних сестер, які мають спеціальну підготовку з інсульту, фахівців з відновлення рухових функцій (кінезіотерапевтів), спеціалістів з відновлення навичок повсякденного життя (ерготерапевтів), спеціалістів з відновлення порушень мови та ковтання (логопедів), медичних психологів та соціальних працівників. Наполеглива праця і тісна взаємодія всіх членів цієї команди від першого до останнього дня лікування хворого дозволяє досягти того, що спочатку здавалося неможливим. Хворі, які не могли стояти або навіть сидіти йдуть додому власними ногами. Пацієнти, які були не здатні говорити і погано розуміли, що до них говорять, добре спілкуються. Ті, що не могли проковтнути їжу і змарніли, нормально харчуються і відновлюють втрачену вагу.
Помиляється той, хто вважає, що успіх можливий без тяжкої праці. Подекуди пацієнти засмучені власним станом, не можуть прийняти насідки хвороби і дивляться в майбутнє з песимізмом. Тоді всім членам команди доводиться годинами заспокоювати, переконувати і заохочувати. Щоб рухатись вперед, необхідно докладати великих зусиль, тому не рідко можна бачити краплі поту на чолі і пацієнтів, і реабілітологів, які працюють з кожним по 4–5 годин на день. Однак, коли мети досягнуто і літня людина, що була прикута до ліжка, нарешті може встати, вмитися, вдягнутися, приготувати собі їжу і вийти надвір, в її очах нерідко можна бачити щасливі сльози – вона не буде обтяжувати своїх рідних, не буде потребувати постійного догляду, не буде залежною від сторонньої допомоги.
Ми кожного дня доводимо, що інсульт – не вирок. Зателефонуйте нам або прийдіть на засідання Школи «Життя після інсульту» і переконайтесь в цьому особисто.