Хронічний гастрит і рак шлунка
4 червня 2014
4 червня 2014
28 травня в універсальній клініці «Оберіг» пройшли традиційні вже ХIIІ Гастростудії з провокаційною назвою «Хронічний гастрит - рак шлунка. Як розірвати цю патологічну послідовність?». Ця назва буде зрозуміло далеко не кожному пацієнтові, та й не всі лікарі знають про чітко доведений прямий зв'язок між хронічним гастритом, асоційованим з інфекцією Хлікобактер Пілорі (Helicobacter pylori) і раком шлунка. У розвинених країнах хронічний гастрит вважають передракових станом і, відповідно, більш ретельно ставляться до правильної діагностики (сучасна гастроскопія з біопсією), лікуванню (ерадикаційної терапія інфекції) і тривало спостерігають за такими пацієнтами.
Рак шлунка - це глобальна проблема. Україна належить до регіонів з високою захворюваністю на рак шлунка. У 2012 році було зареєстровано 10 385 випадків раку шлунка, більшість з них на пізніх стадіях, 62% пацієнтів не прожили й року після постановки діагнозу рак шлунка. Всього 10 % випадків раку шлунка було виявлено під час профілактичних оглядів з гастроскопією, що свідчить про поганий рівень діагностики цього захворювання в країні. Самі пацієнти не налаштовані проходити періодичну гастроскопія в силу того, що на відміну від виразки шлунка, при хронічному гастриті немає специфічних симптомів (болю, нудоти тощо), які виникають вже на пізніх стадіях при розвитку ускладнень , таких як рак шлунка.
Під час XIII Гастростудій фахівці Гастроцентра клініки «Оберіг» поділилися тактикою ведення пацієнтів з хронічним гастритом, яку використовують вони, а також лікарі в країнах з розвиненою системою охорони здоров'я. Керівник Гастроцентра, к.м.н., доцент, лікар-гастроентеролог, Соловйова Г.А. розповіла про передракові стани і зміни слизової шлунка, про те як їх диференціювати і не допустити розвитку раку у пацієнтів цієї групи ризику. Особливу увагу було приділено ерадикаційній терапії - лікування інфекції, викликаної бактерією Хелікобактер-пілорі (HP). На сьогоднішній день вже ні у кого не викликає сумніву той факт, що наявність даної бактерії є фактором ризику розвитку раку шлунка. Правильна схема лікування інфекції сприяє лікуванню хронічного нетрофічного гастриту і запобіганню розвитку раку шлунка в майбутньому.
Провідний лікар-ендоскопіст клініки «Оберіг», к.мед.наук, В.О. Яковенко розповів про те, як ретельно і за стандартами повинна проводитися гастроскопія у пацієнтів з хронічним гастритом. Новітні технології, використовувані в клініці, дозволяють проводити диференційну діагностику найдрібніших патологічних ділянок за умови використання всіх можливостей гастросокпіі: хромоскопія, вузькоспектральна і збільшувальна ендоскопія і т.д.
Обов'язковою складовою такої діагностичної гастроскопії є морфологічне дослідження взятих при біопсії шматочків слизової під час дослідження. Для того, щоб підтвердити наявність передракових змін обов'язково необхідно мати висновок патогістології. На жаль, сьогодні в Україні менше половини всіх гастроскопій закінчуються біопсією, а в розвиненому світі цей показник становить 95%.
У Гастроцентрі клініки «Оберіг» на підставі міжнародних клінічних рекомендацій створений і чітко виконується алгоритм ведення пацієнтів з хронічними гастритами і пов'язаними з ними кишковою метаплазією і дисплазією (так званих пацієнтів з групи ризику). У клініці виконується повний спектр лікувальних ендоскопічних операцій при дисплазії (ендоскопічна резекція і диссекція слизової оболонки) . Регулярний контроль стану слизової шлунка (гастроскопія), корекція факторів ризику дозволяє вберегти пацієнтів від розвитку раку шлунка.
Впровадження таких алгоритмів в щоденну практику лікарів-гастроентерологів дозволяє істотно знизити захворюваність на рак шлунка.
А поки Ви повинні знати, що в Україні вже існує спеціалізований Гастроцентр, де знають як використовувати всі можливості сучасної медицини для збереження Вашого здоров'я і запобігання переходу хронічного гастриту в рак шлунка.
Запишіться на прийом прямо зараз.