Діагностика пухлин головного мозку
27 вересня 2023
27 вересня 2023
Діагностика пухлин головного мозку
Обстеження пацієнта із підозрою на захворювання головного мозку включає консультацію лікаря-невролога (збір скарг, анамнезу життя та хвороби, фізікальний огляд) та обов’язкові лабораторно-інструментальні дослідження:
Золотим стандартом діагностики для виявлення пухлин головного мозку є магнітно-резонансна томографія (МРТ) із контрастуванням (застосовується контрастна речовина на основі гадолінію). Застосовується також перфузійна МРТ та позитронноемісійна томографія (ПЕТ) з амінокислотами, які допомагають у визначенні «гарячих» вузлів для виконання біопсії пухлини, особливо в разі, коли не йдеться про відкриту біопсію з резекцією пухлини. Електроенцефалографія може допомогти у моніторингу асоційованої з пухлиною епілепсії та у визначенні причин змін стану свідомості.
Цитоморфологічне, імуногістохімічне визначення природи пухлини проводиться наступним етапом після встановлення параметричних характеристик неопластичного процесу (розміру, характеру, локалізації, ступеня інвазії сусідніх та інших структур мозку тощо). Взяття матеріалу пухлини відбувається під час оперативного втручання з метою видалення новоутворення (повного чи часткового – залежить від можливостей резекції) або під час діагностичної трепанації. Найчастіше діагностичні біопсії виконуються при мультифокальному ураженні мозку, дифузному характері росту пухлини, ураженні глибинних структур мозку та/або життєво важливих центрів головного мозку, коли видалення пухлини є неможливим або недоцільним). Отриманий під час біопсії матеріал підлягає гістологічному, імуногістохімічному, в окремих випадках — молекулярно-генетичному та цитогенетичному дослідженням. Проведення даних досліджень важливо з огляду на те, що лікування пухлин головного мозку є надзвичайно складним клінічним завданням, де комбінація методів лікування (хірургічне, фармакологічне, променеве) залежить від багатьох характеристик пухлини.
Діагностика та лікування пухлин головного мозку із застосуванням технологій світового рівня можлива в Центрі нейрохірургії Універсальної клініки «Оберіг», який очолює Андрій Олександрович Данчин – доктор медичних наук, Заслужений лікар України, лікар-нейрохірург із 26-річним стажем. Його досвід та майстерність врятували тисячі життів пацієнтам із нейроонкологічними діагнозами.
Телефонуйте: 044 521 30 03 або записуйтесь на консультацію на сайті: https://my.oberig.ua/ua/appointment/