Про те, як ми створили зразкове діагностичне відділення і чим воно відрізняється від інших
14 жовтня 2021
14 жовтня 2021
Ніхто не має сумніву, що запорукою вірного шляху до одужання є точне встановлення діагнозу. І усі види діагностики, які допомагають лікарям визначитися із причиною і перебігом хвороби, мають бути на сучасному рівні досягнень медицини. Про важливі речі, що визначають якість діагностики, ми говоримо із Тарасом Мацієвським, завідувачем Діагностичного відділення універсальної клініки «Оберіг».
"Якість діагностики визначають такі головні чинники, як: рівень технічного оснащення, знання та досвід фахівців, командний принцип роботи та актуальність програмного забезпечення для роботи обладнання. Можна придбати сучасний апарат КТ чи МРТ, але якщо не вкладати гроші у оновлення програмного забезпечення, через декілька років його результати не будуть відповідати міжнародним стандартам якості діагностики, що діятимуть на той час. Те ж саме стосується і лікарів — лише постійне навчання та опанування новими методиками дає можливість «йти в ногу» із досягненнями світової медицини".
Наведу приклад. Нещодавно ми отримали від компанії Siemens — одного з найбільших в світі виробників діагностичного обладнання — додатковий програмний модуль для дослідження печінки. Цей модуль називається «LiverLab». Він був інстальований на наш комплекс МРТ 3 Тесла, і відтепер ми перші в Україні маємо можливість практично в автоматичному режимі визначати не тільки наявність жирової дистрофії, але й проводити кількісні вимірювання вмісту жиру в печінці. Раніше ми мали змогу на МРТ встановлювати лише наявність гепатозу (або стеатозу печінки, як це називають іншими словами), а тепер завдяки LiverLab можемо визначати стадії ураження в залежності від кількісного підрахунку (відсотку) жиру в гепатоцитах. Жодним іншим чином стадіювати жировий гепатоз неможливо, але ж лікування залежить від стадії! Отже, верифікація стадії захворювання допоможе лікарям-гастроентерологам визначитися із правильною терапевтичною тактикою. Крім того, ця нова програма, окрім визначення жирового депонування, визначає фракції заліза, що дозволяє оцінити, чи є порушення функції депонування заліза в печінці. Це важливо з огляду на такі захворювання, як гемосидероз та гемохроматоз. І тут також є можливість оцінити стадію захворювання.
Хочу зазначити, що придбання комплексу діагностичного обладнання від провідних світових виробників надає вагомі переваги в якості медичної допомоги.
"Наприклад, клініка «Оберіг» — єдиний в Україні референс-центр від «Siemens»".
Цей статус надається виробником у тому випадку, якщо клініка купує не один певний апарат, а цілий багатопрофільний діагностичний комплекс. Це приклад взаємокорисної співпраці — вони отримують можливість демонструвати потенційним покупцям роботу обладнання в реальних умовах та забезпечувати навчання українських колег — спеціалістів радіологічної діагностики сертифікованими та досвідченими фахівцями універсальної клініки «Оберіг». Ми, в свою чергу, отримуємо від науково-практичного центру виробника оновлення програмного продукту щойно, як тільки відбувся їх реліз. Ми забезпечуємося ними першочергово, і це дозволяє нашим спеціалістам надавати діагностичну допомогу на найвищому рівні технічних можливостей сучасної медицини. І, звісно, безперервне навчання наших спеціалістів від центру Siemens – і онлайн, і на сайті, і офлайнові заходи. Повна підтримка!
Ми в клініці «Оберіг» маємо декілька КТ та МРТ, наразі вони розташовані в корпусах таким чином, аби розділити потік пацієнтів із КОВІД та іншою, неінфекційною патологією. Це частина заходів із забезпечення інфекційної безпеки пацієнтів. Маємо близько двадцяти апаратів для УЗД-діагностики — вони спеціалізовані та використовуються для різних клінічних напрямків.
Але хочу звернути увагу на найсучасніший в світі апарат для мамографії MAMMOMAT Revelation. Він обладнаний системою комп’ютерної детекції (CAD-система) та функцією томосинтезу. Це дає можливість брест-радіологу розпізнавати рак молочної залози навіть на нульовій стадії. А це значить, що ми можемо зберегти життя та здоров’я жінці, якщо виявляємо на таких ранніх стадіях. Під мамографічним контролем ми також проводимо різноманітні пункції: стереотактичні, стереотаксичні і аспіраційні. Окрім обов’язкового рентгенівського апарату, маємо ще інтраопераційний рентген-апарат, який за необхідності використовується під час операцій. Він називається «Арка», або «Дуга». Ну, і звичайно, є палатний, перевізний. Тобто, щоб пацієнта не обов’язково возити в рентгенівський кабінет: приїжджає невеликий такий апарат, і ми прямо в палаті робимо всі рентгенівські дослідження.
Без командної роботи, без залучення кожного у процес якісної діагностики все це обладнання не могло б давати таких результатів, які ми маємо. Команда має працювати як одне ціле. Не може бути вискочок: «Я зірка!», тому що в цій роботі важлива взаємодопомога та націленість на надання найвищої якості допомоги заради інтересів пацієнта. Нам вдалося створити таку атмосферу, і це дуже цінно, тому що в деяких клініках панує внутрішня конкуренція, — хто більше заробляє, хто — менше заробляє. А в результаті — страждає пацієнт. У нас немає цього конфлікту інтересів. Я за здорову конкуренцію, коли змагання йде за рівнем професійних здобутків. Молодий фахівець бачить, що наставник, його колега, знає більше, і відповідно, він хоче знати та вміти також більше, а згодом і мати більший рівень заробітної плати, що відповідає його компетенціям.
Якщо говорити про визнання нашого рівня на ринку, то тут я скажу, що довіра, насамперед, лікарів відіграє ключову роль — до нас скеровують пацієнтів з інших установ — як державних, так і приватних. І це свідчить про високу якість радіологічної діагностики в «Оберегу», тому що наші висновки дозволяють лікарям інших спеціальностей приймати правильні клінічні рішення.
Вдале поєднання найсучаснішого обладнання, цифрових технологій, кадрового ресурсу та прагнення робити свою роботу якнайкраще створюють умови для реалізації головної мети клініки «Оберіг» — служіння інтересам пацієнта та надання високоякісної медичної допомоги на рівні світових стандартів».