• Головна
  • Ультратонка трансназальна езофагогастродуоденоскопія (У-ЕГДС) дітям

Ультратонка трансназальна езофагогастродуоденоскопія (У-ЕГДС) дітям

З вересня 2015 року в клініці «Оберіг» з’явилась можливість проведення У-ЕГДС у дітей починаючи з місячного віку з застосуванням сучасного тонкого гастровідеоскопу Olympus EXERA III GIF-XP190N. Товщина ендоскопу 5,4мм ( товщина звичайного ендоскопу від 8 до 10 мм).

Дослідження може виконуватись трансназально (через ніс) та трансорально (через рот). Якщо носовий хід досягає діаметру 5 мм та більше - дослідження може бути проведене через ніс без анестезії. У малюків з місячного віку дослідження може бути виконано трансорально під медикаментозною седацією.

Коли потрібна седація

У дітей від місячного віку і до 10 років дослідження переважно виконується трансорально з седацією, але остаточне рішення залежить від віку дитини та її емоційного сприйняття процедури. Якщо процедура буде виконуватись з седацією, то напередодні необхідно виконати лабораторні дослідження – загальний аналіз крові та глюкоза крові, а також проконсультуватись з анестезіологом. Лабораторні дослідження повинні бути виконані не раніше ніж за 10 днів до процедури. Після проведення У-ЕГДС з седацією дитина може залишити клініку з дозволу анестезіолога. Але не раніше ніж через 2 години після закінчення процедури.

Підготовка до У-ЕГДС

Не годувати та не поїти дитину за 6 годин до проведення дослідження. Дітям до року дозволяється дати воду за 2 години до дослідження. Діти,що знаходяться на штучному вигодовуванні, – не кормити за 6 години до дослідження. Діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні, – не кормити за 4 години до дослідження.

Коли не потрібна седація

Дітям з 10 років дослідження може бути виконане через ніс , без медикаментозної седації ,без болю, дискомфорту, та без сліз. Якщо вашій дитині менше 10 років, але вона спокійно ставиться до відвідування лікарні та проведення різних маніпуляцій, то дослідження теж може бути виконано без седації. Остаточне рішення приймається разом з вами та вашим лікарем.

Рішення про виконання дослідження без седації може бути змінено лікарем ендоскопі стом клініки, якщо емоційна поведінка дитини може завадити якісному виконанню процедури.

Телефонуйте:

(044) 521 30 03

(099) 521 30 03

(073) 521 30 03