Упс!
Сторінка не підтримує цей браузер. Відкрийте її в сучасному браузері, наприклад , чи .

Бронхіальна астма

Бронхіальна астма

ПЕРЕВАГИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ В УНІВЕРСАЛЬНІЙ КЛІНІЦІ «ОБЕРІГ»

  • Дитячий алергоцентр для лікування маленьких пацієнтів з алергічною бронхіальною астмою.
  • Спеціалізована Клініка кашлю, де ви можете встановити справжню причину своїх симптомів.
  • Використання бронхолітичного тесту при спірометрії, який є обов’язковою умовою правильної діагностики при підозрі на бронхіальну астму.
  • Можливості для проведення додаткових обстежень – рентгенографії грудної клітки, алергічних проб, лабораторних досліджень і т.д.


Бронхіальна астма – це захворювання, яке супроводжується звуженням і набряком дихальних шляхів з виділенням густого слизу. Вона викликає напади задухи, задишку, кашель, свистячі хрипи в грудях. Бронхіальна астма – одне з найбільш поширених захворювань серед дітей.


Інколи бронхіальна астма викликає невеликий дискомфорт. Але у деяких людей захворювання значно погіршує якість життя і може призвести до небезпечного для життя астматичного нападу.


Бронхіальна астма – це хронічне захворювання. Але можна тримати її симптоми під контролем. Перебіг астми з часом змінюється, тому необхідно регулярно відвідувати лікаря, корегуючи лікування. Нейтрофільну (інфекційно-залежну) форму астми діти часто можуть «перерости».

СИМПТОМИ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

Бронхіальна астма проявляється по-різному. Симптоми можуть турбувати періодично або постійно. Вони включають напади задухи, задишку, сухий і надривний кашель, свистячі хрипи при видиху, біль в грудях.


Окремо виділяють кашльову форму захворювання, коли спостерігається тільки кашель з невеликим виділенням мокроти. Кашель часто посилюється вночі, а вдень – відступає.


Зазвичай напад виникає під впливом певних тригерів. В більшості випадків він розвивається протягом декількох днів, але бувають і неочікувані, сильні напади. Між періодами загострень пацієнт почувається задовільно.

ПРИЧИНИ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

Вчені поки не можуть відповісти, чому одні люди страждають на бронхіальну астму, а інші – ні. Вірогідніше за все, це пояснюється комбінацією генетичної схильності та факторів навколишнього середовища. Ризик підвищений у людей, які мають близьких родичів, які страждають на астму. Захворювання часто поєднується з алергічним ринітом або атопічним дерматитом.


Бронхіальна астма «запускається» рядом різноманітних тригерів. Захворювання може мати алергічну (еозинофільну) або інфекційну (нейтрофільну) форму. Алергічна астма виникає як реакція на частинки алергенів в повітрі, яке вдихається, – пилок рослин, лупа тварин, пилові кліщі та ін.


Астма може розвиватись під впливом трудових умов людини, якщо вона змушена контактувати з хімічними речовинами і пилом за родом своєї діяльності. Окремо виділяють бронхіальну астму, яка розвивається виключно під час або після фізичної активності, особливо – при вдиханні холодного і сухого повітря.


Бронхіальна астма може виникнути після перенесеного гострого респіраторного захворювання (звичайної застуди). Захворюванню сприяє забруднення повітря, в тому числі, тютюновим димом. Причиною бронхіальної астми інколи бувають розповсюджені ліки – бетаблокатори, аспірин, ібупрофен, напроксен.

ДІАГНОСТИКА БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

Якщо ви підозрюєте, що у вас – бронхіальна астма, обов’язково зверніться до лікаря. Ранній початок лікування попереджає пошкодження дихальної системи і погіршення вашого стану. В діагностиці бронхіальної астми використовуються методи, які оцінюють функцію легень.


Спірометрія вимірює швидкість руху і об'єм повітря, що видихається. Особливістю бронхіальної астми є зворотність звуження дихальних шляхів. Щоб оцінити цей параметр, спірометрію проводять з використанням препаратів, які розширюють бронхи (бронхолітичний тест). Це дозволяє відрізнити бронхіальну астму від інших захворювань, наприклад, хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіту.


Також використовується пікфлоуметрія. Метод вимірює пікову швидкість повітря при форсованому видиху. Даний показник можна оцінити і при спірометрії. Але особливість пікфлоуметрії полягає в тому, що вона проводиться пацієнтом самостійно. Пікфлоуметр – це невеликий портативний пристрій. Багаторазові вимірювання дозволяють проводити постійний моніторинг і складати графік змін.


Додатково лікар може призначити рентгенографію органів грудної клітки, алергічні проби для визначення алергенів, а також гастроскопію, оскільки бронхіальна астма може бути пов’язана з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, при якій вміст шлунку потрапляє в стравохід.

ЛІКУВАННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

Перш за все, пацієнту рекомендують уникати тригерів. При підборі лікування лікар враховує багато факторів, в тому числі, вік пацієнта, симптоми бронхіальної астми і т.д. Мета терапії – досягнути гарного самопочуття при мінімальній дозі ліків.


Лікування бронхіальної астми включає дві складові. По-перше, пацієнт щоденно приймає препарати, які утримують симптоми під контролем і попереджають напади, зменшуючи запалення в дихальних шляхах (інгаляційні глюкокортикостероїди, антилейкотрієнові препарати та ін.).


По-друге, під час загострення використовує інгалятори для швидкого полегшення стану, наприклад, такі, які містять сальбутамол. Вони розширюють бронхи і відновлюють нормальне дихання.


Необхідно слідкувати за тим, скільки разів на тиждень ви змушені звертатись за допомогою інгалятора. Якщо вам доводиться це робити частіше, ніж було рекомендовано, варто проконсультуватись зі своїм лікуючим лікарем. Можливо, потрібно відкоригувати лікування для контролю над симптомами.


При алергічній формі бронхіальної астми може використовуватись імунотерапія. В організм вводяться малі дози алергенів за допомогою ін’єкцій або таблеток, які «привчають» імунну систему правильно на них реагувати. Імунотерапія вимагає тривалого часу, але позбавляє від необхідності прийому протиалергічних препаратів в майбутньому.


Здоровий спосіб життя особливо важливий для пацієнтів з бронхіальною астмою. Цей діагноз не означає, що потрібно уникати фізичної активності. При необхідності можна «підстрахуватися» за допомогою лікарських засобів, призначених лікарем. Регулярні вправи зміцнюють легені та серце, що допомагає полегшити симптоматику бронхіальної астми. Крім того, вони дозволяють зберігати здорову вагу, що також дуже важливо при даному захворюванні.


Якщо у вас спостерігається кашель, напади задухи, звертайтесь до спеціалістів Універсальної клініки «Оберіг». Правильне лікування повертає якість життя! Телефонуйте за номером:

(044) 521 30 03