XVI Нейростудії: інновації в діагностиці та лікуванні розсіяного склерозу
27 березня 2019
27 березня 2019
В Універсальній клініці «Оберіг» 27 березня 2019 року відбулися XVI Нейростудії – чергова зустріч в рамках освітнього проекту для фахівців в галузі клінічних нейронаук. Захід був присвячений вдосконаленню діагностики та інноваціям в лікуванні розсіяного склерозу, яким в Україні страждає близько 20 тис. людей. Проводилась пряма трансляція у соціальній мережі Facebook з метою донесення сучасних знань до фахівців, що проживають по всій території нашої країни.
Зустріч розпочалася з доповіді Соколової Л.І., д.мед.н., професора, завідувачки кафедрою неврології НМУ ім. О.О. Богомольця, яка розповіла про сучасні підходи до діагностики розсіяного склерозу. Вона познайомила слухачів з критеріями McDonald, які використовуються для підтвердження цього захворювання. Костюковська Г.Є., к.мед.н., доцент кафедри ультразвукової діагностики ХМАПО, виступила з доповіддю про ефективне використання МРТ у діагностиці розсіяного склерозу. В критерії McDonald МРТ була включена в 2001 році (останній перегляд – 2017 року). Також радіологи в своїй роботі використовують критерії MAGNIMS 2016 року.
В другій частині Нейростудій виступили фахівці Універсальної клініки «Оберіг». Завідувач Інсультним центром, к.мед.н. Фломін Ю.В. присвятив свої доповідь ролі дослідження цереброспінальної рідини, яке підвищує впевненість в діагнозі розсіяного склерозу та дозволяє виключити інші захворювання. У зв’язку з появою ефективного лікування необхідно рано діагностувати розсіяний склероз. В середньому, від початку захворювання до постановки діагнозу проходить близько 2 років. Немає єдиної ознаки, яка б дозволила встановити діагноз розсіяний склероз, тому необхідно брати до уваги клінічну картину, результати МРТ, і, як правило, результати дослідження крові (інфекції, гормони, вітаміни, системні захворювання, тощо). Дослідження ліквору може відігравати важливу роль в діагностиці, і цей метод заслуговує на широке впровадження в практику.
Лікар-невролог, к.мед.н. Самосюк Н.І. представила клінічний випадок успішного лікування загострення у пацієнта з хронічною запальною демієлінізуючою полінейропатією (ХЗДП) з використанням внутрішньовенного імуноглобуліну. Якщо ХЗДП не лікувати, це може призвести до стійкої інвалідності. Кортикостероїди, плазмаферез та внутрішньовенні імуноглобуліни однаково ефективні, але деякі пацієнти можуть відповідати тільки на один з методів. Також Самосюк Н.І. розповіла про інновації в лікуванні розсіяного склерозу, наголосивши на важливості ранньої інтенсивної терапії.
Високий рівень професіоналізму неврологів та діагностичні можливості обладнання клініки «Оберіг» забезпечують ефективне виявлення та лікування уражень нервової системи. Ми можемо допомогти навіть у найскладніших випадках. Телефонуйте за номером 044 521 30 03!