Запис на прийом +38 044 521 30 03.
Гепатологія – це розділ медицини, який займається діагностикою та лікуванням захворювань печінки. В наш час у багатьох людей печінка страждає через неправильний спосіб життя і вірусні інфекції. Такі захворювання як гепатити та цироз можуть призвести до розвитку раку печінки. Тому надзвичайно важливими є своєчасна діагностика та лікування патології печінки.
ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Для диференційної діагностики захворювань печінки і оцінки ступеню ураження клітин печінки використовуються сучасні методи лабораторної діагностики, в тому числі лабораторна діагностика маркерів аутоімунних гепатитів, первинного біліарного холангіту, вірусних гепатитів, визначення генотипу вірусу і вірусного навантаження методом якісної ПЛР, а також рідкісних генетичних захворювань, як гемахроматоз, хвороба Вільсона, недостатність Альфа-1-антитрипсину, що необхідно для правильного призначення лікування.
БІОПСІЯ ПЕЧІНКИ
Можливість кваліфіковано поставити точний діагноз дозволяє наявність спеціалістів, сучасного обладнання і власного патогістологічного центру для проведення тонкоголкової аспіраційної пунктирної біопсії печінки і дослідження зразків тканин, взятих під час біопсії. Процедура проводиться під контролем УЗД інтервенційним радіологом з великим практичним досвідом.
НЕІНВАЗИВНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ
Доступні неінвазивні методи визначення ступеня ураження печінки, такі як ФІБРОТЕСТ (визначає ступінь фіброзу печінки) і ФІБРОМАКС (визначає ступінь фіброзу, активність некро-запального процесу в печінці, ступінь жирової інфільтрації печінки і активність неалкогольного стеатогепатиту, алкогольного ураження печінки), для виконання яких не потрібна біопсія печінки.
В клініці при УЗД використовується апарат експертного класу з проведенням Shеar Wave еластографії, який дозволяє кількісно визначити жорсткість та пружність паренхіми печінки, що корелює зі шкалою Metavir для оцінки фіброзу печінки.
Обстежити стан печінки і жовчовивідної системи, вчасно встановити розвиток ускладнень хронічних захворювань печінки, оцінити кровообіг печінки і селезінки можливо за допомогою УЗД і радіологічних методів діагностики (МРТ, МСКТ, МРХПГ).
Корисні статті:
1. Cиндром Алажиля
2. Синдром Бадда-Кіарі
3. Гепатоцелюлярна карцинома
4. Аутоімунний гепатит